Biskota me cokollat

PERBERESIT

250g miell,

100g sheqer pak kripe

1 pako vanilje

1 veze,,sode,,pak kakao 

100gjalp te bute.......

PERGATITET

brumi me keto perberes ,, .ky eshte brumi biskotave ,,.pastaj brumin e fut ne frigorifer dhe pas 1 ore

 e shtron brumin me okllai dhe  i pret  ne forma sipas deshires  dhe i vendos ne tepsi te lyer me yndyre ose leter pjekjeje,,pas pjekjes i lyek me cokollate te shkrire