Biskota me cokollate

Përbërësit:

200 gr. miell,,

200 gr. çokollatë

110 gr. sheqer

50 gr. gjalpë,,2 vezë

sheqer,,sode

Shkrihet cokollata  dhe gjalpi ne banjomari ( pra vendoset cokollata ne nje ene tjter me te madhe me uje )

Ne nje tas rrahim vezet sheqerin,,hedhim miellin e soden dhe pastaj perzierjen e cokollates e cila duhet te jete pak e vaket

E perziejme me pak miell derisa te behet nje mase kompakte

Marrim sasi te vogla  nga brumi dhe e rrotullojm me duar duke ju dhene formen e nje topi arre

E rrokullisim topin e bere ne nje pjate me sheqer

E vendosim ne nje tepsi ku kemi shtruar me pare leter kuzhine

Piqet  në furrë në 180 gradë për 12-15 minuta. (Por kontrolloni gatim varet nga furrë,duhet të mbetet brenda e butë)