Dollma me kulaç ose pershesh buke misri ( SIPAS KRAHINVE )

                                     Dollma me kulaç ose pershesh buke misri

Perberesit

Pule ( gjele deti, pule deti, ose pula shqerake.)

melcite e kaposhit

kulaçe ose buke misri

qep te thata 3 kokrra mesatare.

dhjozem te thare.( nane,  nenexhik, dhjozem sipas krahinave qe e quajne.)

vaj

krip

uje 

                                                                                             Perberesit

 

 

1kg miell

nje luge kafe me sode

pak krip

uje sa te  nevojitet                                                 Menyra si behet kulaçi

Do te marrim 1kg miell dhe do ta zeme.Marrimmiellein  e hedhim ne tave,ku ne te te do te hedhim:

sode buke, krip dhe vaj .Do fillojme ta trazojme njehere pa hedhur ujin.Pastaj do ti hedhim uje

deri sa te behet nje mase brumi jo shume e forte.Ne kete momente do ta vendosim ne taven qe do ta pjekim.

Mos te harojme qe ta lyejme taven me vaj.Do ta fusin ne furre ne temperaturen 200 grade.

Ne kohen qe  e kemi pjekur kulaçin e leme te ftohet( e mira  eshte qe te behet kulaçi nje dite perpara ).

                                                                                              Perberesit

kulac

melcit e kaposhit

qep 3 kokrra mesatare

vaj

krip (do ti hedhim pak se ka lengu i persheshit)                 Pergatitja  e dollmes

dhjozem

Do te marrim kulaçin dhe do ta bejme copa te vogla dhe e vendosim ne nje ene.

Mbasi e kemi grire qepet  ne masa kubikesh shume te vogla,I skuqim gjithmon ne zjarre te avashem.

I kavardisim ne menyre te vazhdueshme deri sa te skuqet ( te behet ne gjyre te verdhe ).

Mbasi I kemi prere te brendeshmet e kaposhit,I hedhin ne qepen qe kemi skuqur,duke I kavardisur edhe keto.

Duhet te sigurohemi qe qepa dhe te brendeshmet te jene skuqur mire.

Do te hedhim lengun e kaposhit ( por me pare na duhet ta kullojme ne nje kullese te himet),

per arsyje qe mos te kete ca pjese si hime qe nxjerre  kaposhi.

Do ti  hedhim  3 goda uje,( po gjithmone duke matur parasyshe se sa lenge kemi nga pjekja e kaposhit.)

Do ti leme te zjejne deri sa te jete zbutur qepa,Ne kete moment do te hedhim menderzen.

do te marrim  kulaçin e grire do ta hedhim ne kete tenxher, ku ta perziejme mire qe ta thithe mire lengun. 

Do ta heqim nga zjarri dhe do ta leme te mbuluar deri ne momentin qe do ta servirim.

 

Persheshi me buke miseri behet njelloj si behet dollma.

Buken e misrit e blejme te gatshme.