Kadaif m bamje

1 kg kadaif

500gr bajame te qeruara

pak kanell

gjalp

2 lug caji peksimadhe ( buke e thare dhe e thermuar )

Per shurupin

1kg e gjysem sheqer ,,

4 gota uje 

pak leng limoni

PERGATITJA

Shtypni bajamet dhe beni gati si miell,pastaj perzieni mire e mire ,me peksimadhen dhe kanellen.

Lyeni tepsin me gjalp.

Merrni pak kadaif ne fije ,hapeni dhe vendosni ne qender  pak mbushje me bajame,mbeshtilleni kadaifin dhe vendoseni ne tepsi,,,vazhdoni ne kete menyre derisa te jete mbaruar krejt kg i kadaifit

Mbi cdo role kadaif hidhni nga pakez gjalp

Piqeni ne 170 grade per 30-40 minuta.

Lereni te ftohet dhe pregatitni shurupin  dhe hidheni siper kadaifit ngadale me nje luge te madhe