Krah pule te pjekur

Perberesit

 

Krah pule 1 kg

Vaj

Krip

Krem per lyerje

 

 

                                        Pergatitja

 

 

Marrim krahet  mbasi i kemi lare dhe prere i lyejme me vaj krip dhe i vendosim ne furre dhe i pjekim mire.Do ti pjekim ne temperatur  170 grade.Mbasi i kemi pjekur i vendosim ne pjatance per ti servirur. Marrim kremin qe kemi pergatitur dhe kete e hedhim ne kupa qelqi te vogla dhe i vendosim edhe keto ne tavoline ku do te lyhen  krahet duke i zhytur brenda ne kupat e qelqit.

Edhe keto perdoren kur ke ndonje banket.