Krem karamel

Perberesit

 

1 kg qumesht

7 kokrra veze

Pak sheqer ( 2 luge gjelle)

 

                                                   Pergatitja

 

Do te marim nje xhezve dhe do te hedhim sheqerin dhe pak uje sa te njomet sheqeri.

Do te shkrijme sheqerin deri sa te behet nje ngjyre e kuqe,dhe do ta hedhim neper kupa.

Do te marrim 7 kokrrat e veze ku na duhet te heqim 3 te bardhat menjane,dhe I rrahim fort.Nderkohe ne kemi veme  edhe qumeshtin per tu ngrohur ne zjarre.Marrim dhe I hedhim sheqerin sipas deshires ( ca e duan te embel ca jo ) dhe e trazojme mire.

Mbasi ka valuar qumeshti e heqim nga zjarri dhe  e leme te ftohet per te hedhur vezet  rrahura.Edhe kjo ka rendesi qe te mos na prihen vezet.Mbasi I kemi hedhur vezet dhe e kemi trazuar mire ne I hedhim neper kupa (ku I kemi hedhur sheqerin e djegur ).

I marrim tasat I vednosim ne nje tave me pak uje dhe I fusim ne furre.

Do ti leme mbasi ne ti provojme me nje kruajtese dhembesh qe ajo te dale e thate nga kremi.Ne kete moment krem karameli eshte gati.