Makarona tubo te mbushura me spinaq

                                                        (tek kutia lexohet Canneloni)

 

Perberesit per 4 – 5 persona

 

Canneloni 16 cope

Parmexhano e grire 50 gr (ose djathe kackavall)

Gjalp 100 gr

Beshamel 1 filxhane caji( ka te gatshem me paketa ose beheni vete )

Mishi i zjere 200 gr

Spinaq 300 gr

Proshute 100 gr

Veze 1 kokerr

Miell 50 gr

Qumesht 50 gr

Krip,piper,arre muskat

 

 

                                                       Pergatitja

Marrim spinaqin e ziejme e kullojme dhe e presim.Do te presim  mishin edhe proshuten.

I marrim te gjitha bashke spinaqin,mishin,proshuten,vezen gjysma e djathit parmexhano,kripen,piperin dhe arren muskat,mbasi i kemi perzier te gjitha bashke fillojme dhe mbushim cannelonit.Mbasi i kemi mbushur i rreshtojme ne nje tave te lyer me gjalpe dhe duke i hedhur beshamelin e nxehte. I perkatim me djathin parmexhano qe na ka ngelur.I fusim ne fure ne temperaturen 200 grade per 45 minuta.

Cannelonet nuk do te zbuten me uje te ngrohte po do te mbushen ashtu sic jane.