Mish me patete e bizele ne furre

Mishin e prere ne kubike e vendosim me uje e kripe ,m,pak gjalp,,ne nje tenxhere,,grijme dy qepe dhe i leme te zihen sebashku me  nje pako bizele

Kur shohim se mishi eshte zbutur ,,grijme 2 kg patate ne kubike 

Gjysmen e mishit  me pak leng qe ka mbetur e hedhim ne nje tepsi ,,pastaj hedhim siper patatet dhe siper,,perseri hedhim pjesen tjter te mishit me qep e bizele

Piqen ne 200 grade te fillim te mbuluar me leter alumini dhe pastaj kur shohiom se jane zbutur patater ja heqim ate