Per koktej

Perberesit per nje banket familjare apo shoqeror..

 

 

300gr djathe te bute kaçkavalle

300 gr proshute te zier ( ka neper supermarkete )

Gjysem kg rrushe te bardhe koker madh

Gjysem kg rrushe te zi koker madh

Gjysem kg domate te vogela qe jane per sallate te ftohte.

Nje kavanoz me tranguj turshi

Shkopinj guzhine,(gjen neper supermarkete.)

 

 

Pergatitja

 

 

Marrim rrushin e bardhe dhe te ziun e lajme dhe e vendosim ne letra guzhine

qe ti thajme nga uji,dhe I vendosim ne nje pjate.

Pastaj marim djathin, proshuten e presim kubik kubik,dhe keto I vendosim ne nje pjate.

Do marrim edhe trangujt turshi I presim rota rota. Mbasi I kemi prere te gjitha I marrim

dhe I vendosim ne shkopinj giuzhine.

Vendosjen e bejme sipas gustos sone.

 

Festat po afrojne dhe duhet te jeni te pergatitur.