Pice me brokul e dhe sallam suxhuk

perberesit

 

400 gram miell

200 ml ujë

1 / 2 lugë gjelle kripë

15 g maja

1 lugë gjelle vaj ulliri

 

1  hudhër te njome ( dege )

400 gram brokoli

200 gram sallam

200 gram mocarela

vaj ekstra i virgjër ulliri

kripë, piper

                                            Pergatitja

 

 

 

Marrim nje ene ku vendosim miellin,ujin,pak vaj,  krip dhe majane e birres ,majane e shkrijme pak me perpara me uje te vake.I trazojme mire deri sa te na behet nje mase brumi.

Masen e brumit do ta vendosim ne nje vend te sheshte sic eshte tavolina ku gatuajme dhe do ta shtypim gati per  20 minuta ku brumi do te na behet i bute dhe elastike.

Topi i brumit qe na eshte formuar e lyejme me miell dhe e mbeshtjellim dhe e leme te vije per  3 ore.

Ne kohen qe do te na vi brumi ne do te marim te lajme brokulin dhe e vendosim per te zjere gati per  3 minuta nga momenti qe ka filluar te zieje.Do ta marrim mbas zierjes ta kullojme dhe ta thajme me leter guzhine dhe e leme ne nje ene

Ne nje tigate do te skuqim nje hudher te njome dhe aty do te hedhim brokulen ,sallamin zuxhukun, pak vere , pak piper dhe pak krip dhe i kaverdisur pak..

Do te marim brumin mbasi na ka ardhur dhe do ta hapim me pece  me trashesi 3 mm.

Mbasi e kemi hapur brumin do te hedhim masen e pergatitur dhe mbi te do te hedhim djathin mocarela.

Do ta fusim ne furre dhe do ta pjekim ne temperaturen  250 grade gati per 20 minuta.

 

Eshte shume e shijshme dhe e lehte ( ndihesh mire ne stomak ).