Ravioli

Per 4 persona duhet:

Per peten duhet

1gote e gjysem miell

2 veze te medha

1luge caj kripe

2 luge gjelle uje

PERGATITJA E BRUMIT

Perziejme miellin vezë, kripë, ujë dhe bejme nje top prej brumi,,(brumi duhet te jete i forte)e vendosim brumin ne nje tas dhe e mbulojme me plasmas dhe e leme per nje ore ,

PERGATITJA E MBUSHJES SE RAVIOLIT

2luge gjalp

1qepe e copetuar ne grimca

nje dore spinaq ose agjinare (ose nje pako ne ngrireje )

gjysem filxhan kafeje djath Parmigiano

1 e verdhe veze,,majdanoz

1 lug caj kripe,,piper

nje lug caj leng limoni,,pak arremyshk

1 vezë e bardhë, rrahur lehtë me 2 lug uje

PERGATITJA E MBUSHJES

Skuqim qepen me gjalpin,,,shtojme nje dore spinaq (ose agjinaren) e gatuajme per pak minuta,,e heqim nga zjarri dhe e hedhim ne nje tas leme te ftohet,,,,hedhim gjith perberesit e tjere (djath Parmigiano,1 e verdhe veze,,majdanoz

1 lug caj kripe,,piper,,nje lug caj leng limoni,,pak arremyshk)

PERGATITJA E RAVIOLIT

Hapim nje pete ne forme drejtekendore 24cm e gjate dhe 4 cm e gjere,,vendosim mbushjen me nje luge kafeje ne nje fare largesie te barabarte nga nj-tj ( shih foton ) e palosim anen tjeter mbi kete ane qe vendosem mbushjen

E presim sipas deshires,,ose me prese qe eshte apostafat per raviolit ose i presim me katrore dhe i ngjeshim anat e saj me pirun qe mos te na dale mbushja 

i vendosim ne tepsi ku kemi shtruar leter kuzhine dhe i pjekim ne 350grade ne furre te ngrohur me pare

Zihen ne uje te valuar me kripe si makaronat,,,sherbehen me djathe te grire ose salce

Mushja mund te jete dhe ne menyra te tjera,,si psh mish i grire ,,gjize me veze etj etj