SALLATE ME LAKER DHE TURSHI TRANGULLI

PERBERESIT

Laker e bardhe

tranguj turshi

 nje  spec te kuq.

1/2 limon

Sasia perdoret sipas deshires.

vaj ulliri

krip

leng limoni ose uthull sipas deshires

PERGATITJA

Marrim lakren,specin, trangullin edhe limonin i grijme te gjitha ne fije te hola.

Pastaj i perziejme te gjitha bashke dhe i hedhim vaje krip,limon ose uthull.

Lakren mund ta grijme sipas dershires po kjo grirje ka me paraqitje.

Speci I kuq I jep shume paraqitje.

Ju befte mire nga