SHKOPINJ ME SUSAN

PERBERESIT                                        

 

150gr patate

 

100gr gjalp

 

150gr miell

 

20gr djath parmixhano I grir

 

10gr susan

 

1 e verdhe veze

 

1 lug gjelle pana

 

 

PERGATITJA

 

 

Zihej pataten ,e qerojme sa eshte  akoma e nxehte dhe shtypim si per pure…….

 

Shtojme miellin gjalpin e shkrire , djathin , kripen dhe formojme brumin…….

 

Hapim  brumin sa nje pet me trashesi gjysem centimetri dhe e presim ne ripa te gjate.( shih foton )

 

Ripat i presim ne gjatesine  10 cm. I vendosim ne tepsi mbi leter furre pak larg nga njera tjetra.

 

Rahim  te verdhen e vezes,i hedhin nje luge gjelle pana dhe pak krip dhe i lyejme me nje furce te gjitha rripat qe kemi prere .

 

Te gjithe rripat mbas lyerjes me veze e pana  do ti sperkasim me susan.

Fusim taven ne furr ne temperatur 200 grad rreth 10 min