Sup me perime e makarona

2karrota ne copa

2qepe

3patate

1pras

5gjethe spinaq

ullinj,,hudher

1kunguj i vogel,, 1 karrot

2domate

kripe,vaj,erza vegete

pak makarona supe 

PERGATITJA

Skuqim qepen ,,hedhim prasin ,,spinacin,,patatet ,,karroten,, kungujt,,domatet i skuqim sebashku 

hedhim kripen ,erezat,

I mbulojme me uje dhe i leme te zihen

Nga fundi hedhim pak makarona supe dhe i leme te zihen perfumndiminsht