Supe e thjeshte me makarona

    Perberesit per 3 - 4 persona

Kjo supe eshte me e vecanta nga te gjitha supat

nuk te ha kohe dhe eshte shume e lehte ( sipas mendimit tim ).

 

Ju mund te perdorni sipas deshires cdo lloj makaronash te vogla

1 filxhane kafe ( makarona )

2 gota e gjysem me uje

1 cope te vogel knore ose nje luge kafe vegeto

Nje luge kafe me gjalpe ose vaj ulliri ( une nuk i hedh as nje gje )

 

 

    pergatitja

 

Marrim nje tenxhere ku hedhim ujin, dhe sa te vaket uji ne hedhim knorin.

Ne momentin qe uji do te zieje, ne do te hedhim makaronat,vajin ose gjalpin dhe i trazojme pak.

I leme gati per 2 – 3 minuta te ziejne.

Ne kete moment supa eshte gati.

Supes nuk nuk do ti hidhet krip fare se e ka knori ose vegeta.

Kjo supe ka leng shume po ju garantoje qe eshte shume e shijshme dhe e shpejte.

 

shenim

 

Per mua kjo supe eshte shume e thjeshte, ku cdo amvise, mund ta gatuaj ne momentin qe vjene ne shtepi nga puna,njekohesisht  pergatit edhe tavolinen e drekes.

 Ju befte mire