Supe kosi

Perberesit

Per kete duhen

Nje koker veze

Nga nje thele per person ose copa te vogla mishi( mish derri jo )

Nje gota   kose (ato qe shiten 3-gota 1000) 

Nishishte ( marrim dy luge gjelle nishishte I hollojme me uje )

gjalpe

piper sipas deshires

Pergatitja

Ziejme mishin deri sa te ngelet nje gote e gjysem leng.

Rrahim vezen mire pastaj hedhim kosin e trazojme mire deri sa te behet nje mase homogjene .

e hedhim tek lengu I mishit dhe e trazojme . po duhet te jete I vaket per arsye qe te mos pritet veza.

Pastaj e trazojme mire dhe e vendosim ne zjarre sa te marri vale.   Ne nje gode uje tresim nishishten 

ne kohen qe do te marri vale sasie qe kemi vendosur ne tenxhere(ne zjarre) hedhim nishishten 

e trazojme qe mos te behet kokra kokra por te behet ne masen e peltes.

E heqim nga zjarri dhe e servirim ne tase te vegjel qe perdoren per supe.

Shkrijme gjalpin dhe e hedhim mbi supe ne forme zemre pastaj piper brenda zemres qe ju keni krijuar ne kete moment supa eshte gati .