Supe me mish qengji

 Përmbajtja:

 

* 1 Kğ mish qengji nga qafa.

* 4 luge miell

* 1 tas kos

* 1 veze

* uje

* leng mishi

* kripe

 

 

Per tu hedhur siper:

 

* Gjalpe

* Pluhur piper i kuq

 

 

Përgatitja e supës:

 

 

Futni në një tenxhere presion me ujë 1 kg mish qengji nga qafa dhe e ziejmë deri sa mishi të ndahet nga kockat. Heqim kockat nga mishi, duke lënë në tenxhere vetëm mishin të coptuar dhe e lëm të ftohet.

 

 

Lëngun e mishit e hedhim në një tnxhere tjetër dhe brenda saj shtojmë 1 kup kos, 4 lugë gjelle miell dhe 1 vezë, me qëllim që supa të trashet. Këtë masë shtoheni me ujë të ftohtë dhe përzieni sa më mirë.

 

 

Përzierjesë së formuar i shtoni ujë të ngrohtë deri sa ajo të bëhet një masë viskoze dhe e lidhur.

 

 

Këtë supë e hedhim në tenxheren e mishit dhe trazohet. Vendoset tenxherja në zjarr deri sa ajo të ziejë mirë dhe pas zjerjes supën hidheni në kupën e servisjes.

 

 

Në kupën e sevisjes i hidhet dhe gjalp i shkrirë dhe pluhur piperi të kuq sipas dëshirës. Gjalpi dhe piperi mund të hidhen edhe në çdo tas veças.

 

 

Ju bëftë mirë ...