Supe me zarzavate

Perberesit       per  4 – 5  persona

Ju do te hidhni pak nga te gjitha

Lule laker nje cope te vogel

Brokul 1 cope te vogel

Karota 2 cope

Patate 1 kokerr mesatare

selino  1 dege

Kungull 1 koker mesatare

Knor 2 cope

Vaj ulliri 5 luge gjelle

 

 

                                           Pergatitja

 

Marrim te gjitha zarzavatet dhe i zjejme ,ku do te hedhim edhe vajin e ullirit .

Kripe nuk do te hedhim se e ka knori .mbasi kane zjere,te gjitha do ti hedhin ne blender.

Do te hedhim edhe leng ( 2 luge garuzhde)  qe ka ne tenxhere ( se te ndihmon shume per ti grire kollaj).mbasi i kemi grire  e hedhin ne tenxhere ku kemi hedhur edhe knoret.

E trazojme gjithe masen qe kemi ne tenxhere dhe e lemi gati 5 minuta per te zjerre  bashke me konrin.Ne keto momenti supa  eshte gati.Eshte nje supe shume e shijshme

Po edhe shume e ushqyeshme. 

 

Eshte gati per tu servirur