Tollumbat ( per 30 cope)

Perberesit

Miell 1 gote e gjysem uji

Gjalp 3 – 4 luge gjelle( gati 200 gr )

Veze 4 -5 kokrra

Gjysem kile vaj per skuqje

Sheqer 2 gota e gjysem

Uje 2 gota e gjysem 

Karafile

Kanelle

Leng limoni 2 luge kafe

 

                                          Pergatitja e brumit

Ne nje ene te prshtateshme qe e kemi vendosur ne zjarre, hedhim ujin ,gjalpin,dhe miellin dhe I perziejme me nje luge druri shpejt e shpejte deri sa te na behet nje mase brumi qe te na shkeputet nga ena  ( te behet i forte).Do te shtojme vezet nje e nga nje dhe duke e trazuar vazhdimisht.(e leme te ftohet pak brumi para se te  hedhim vezet)

Marrim nje nga ato qeskat e pasticerise qe jane me dhembeza ( ne forme kaushi ) dhe e mbushim me brumin e pergatitur.

                                             Pergatitja e shurupit

 

Bejme gati sherbetin , hedhim sheqeri ujin kanelle dhe karafil ( gjithmon sipas deshire)

Dhe e leme te marre vale gati per 10 minuta.e leme te ftohet qe te jete gati per te hedhur tollumbat mbas skuqjes.Mund ti hedhi edhe 2 lude kafeje leng limoni.

 

                                                Berja e formes dhe  SKUQJA

 

Kemi vene tenxheren me vaje ne zjare mbasi eshte ngrohur vaji formojme tollumbat me formen po te nje madhesie si ato ne foto ( te vogla ).E mbushim tiganin dhe I skuqim nga te gjitha anet.Mbasi jane skuqur I hedhim ne tenxhere ne shurupe te ftohte.Ne momentin qe jane sherbetosur I vendosim ne nje pjatance.